تیک آف  هیجان انگیز است، به خصوص وقتی دوستان شما در حال پرواز باشند!  باد در حال افزایش است - باید در مسیر باد قرار بگیرید!  با عجله همه چیز را از  پک  بیرون می‌آورید، هارنس را  می‌اندازی و بال را خیلی حواس پرت و اشتباه  ، بیرون می آوری .  آماده؟  حرکت .  توقف!!!

هنگامی که به محل تیک آف می رسید، باید یک بازرسی روزانه تجهیزات را انجام دهید. بال را از جهت آسیب دیدگی بررسی کنید، لاین ها را از هر گونه گره خوردگی باز کنید، رایزر مایلون و اتصالات اسپید بار را بررسی کنید و مطمئن شوید که پک پرواز شما کاملا آماده است - آن هم خارج از منطقه اصلی تیک آف. اینگونه میتوانید برای یک تیک آف موفق آماده شوید.

ممکن است متوجه انجام این کارها توسط خلبانان با تجربه نشوید، زیرا آنها با این روش بسیار آشنا هستند و می توانند خیلی سریع آن را انجام دهند . آنها پین های دسته یدکی خود را در حالی که هارنس خود را آماده استفاده می‌کنند بازرسی می کنند. وقتی بال را باز می کنند، آن را بازرسی می کنند. آنها لاین ها را همانطور که آنها را دسته بندی می کنند بررسی می کنند. وقتی تجربه خلبانی شما به ساعتهای محدودی برمیگردد یا تمرین کافی ندارید ، ممکن است با این عادات عجین نشده باشید ، بنابراین تمرین کنید تا هرگز این بازرسی ها را نادیده نگیرید.

 اگر در یک سایت ناآشنا بودید ، پیدا کردن یک خلبان با تجربه و ارزیابی سایت به خوبی به شما کمک می کند. به آب و هوای محلی، وزش باد هنگام تیک آف ، خطرات، روند ترافیک، الگوهای toplanging، زمین های فرود و گزینه های اضطراری به خوبی توجه کنید.

احتمالاً این ارزیابی خوب از آب و هوا است که در وهله اول شما را به محل تیک آف می برد، بنابراین می‌توانیم فرض کنیم که وقتی برای تیک آف آماده می شوید پیش‌بینی آن روز را می‌دانید، حتی اگر خطراتی مانند افزایش باد یا هوای نامناسب در افق وجود داشته باشد. پیش بینی ها را با آنچه می بینید مقایسه کنید. این به شما کمک می کند تا ریسک ناشی از شرایط متغیر را تعیین کنید و همچنین به شما کمک می کند تا تشخیص دهید کدام خدمات پیش بینی در منطقه شما غیرقابل اعتماد هستند.

بنابراین تا اینجا شما تمام ارزیابی ها را انجام داده اید.  شما موقعیت خوبی در منطقه تیک آف اصلی پیدا کرده اید و بال خود را به خوبی باز کرده اید.   همه چیز را بررسی کرده اید و بدون   هیچ گونه بی نظمی در شرف پرواز هستید.  اکنون شما برای خود آماده هستید.


چک های قبل از پرواز

 من یک سیستم بررسی 5 نکته ای را دوست دارم، که موثر است زیرا به یاد ماندنی و ساده است. شما می توانید پنج چیز را بدون یادداشت یا کلمات اختصاری پیچیده به خاطر بسپارید. پنج انگشت دست را زمانی که بالا آمده اند به خاطر بسپارید.

هر مورد را برای یک انگشت در نظر بگیرید :

 1. کلاه ایمنی

 آیا در جای خود قرار دارد و آیا بند چانه محکم شده است؟

 2. هارنس 

 آیا همه اتصالات متصل هستند؟ با بند پای خود شروع کنید و آنها را از طریق تسمه ها و سگک ها به سمت بالا حرکت دهید و کارابین ها را نیز برای بسته شدن خوب تست کنید.

 3. رایزرها

 رایزر که در بالا قرار دارد مسیری را که باید بچرخید را نشان می دهد. با چشم طول آن تا کارابین را دنبال کنید تا جهت چرخش را مشخص کنید. رایزرهایی را که معمولاً برای تیک آف استفاده می کنید جمع آوری کنید و پیچ و تابش را بررسی کنید. لاین های کشیده شده کمی باید به سمت بال کشیده شوند. همچنین پیچ خوردگی احتمالی لاین ترمز را بررسی کنید که می تواند که در صورت پیچ خوردن به شکل مرگباری میتواند کنترل های شما را قفل کند. لاین باید آزادانه از طریق قرقره خود عبور کند.

 4. باد

 این مورد اغلب نادیده گرفته می‌شود، زیرا خلبان‌ها فکر می‌کنند بر اساس آنچه در زمان ورودشان اتفاق می‌افتد، می‌دانند دارد چه می‌کند. یا شاید به این دلیل است که کسی نمی تواند باد را ببیند، بنابراین فقط یک نگاه گذرا به آن می اندازند. اگر پشت به باد ایستاده اید (کشش معکوس)، جوراب بادی که در پشت منطقه تیک آف گیر کرده است، کاربرد زیادی ندارد. جوارب بادی به شما می گوید باد چگونه است. تمام مسیر را در جهت باد باشید و پوشش گیاهی را در شیب خود (یا حتی بهتر از ، یک جوراب بادی دیگر) به دقت بررسی کنید. سعی کنید سرعت باد، جهت باد، شیب باد، وزش باد و چرخه های ترمال را معین کنید. این لحظه ای است که کاملاً روی هوای متمرکز می شوید و از جایی که قرار است باشید آگاه می شوید. پرواز هر بال را برای نشانه هایی از نفوذ مشکل یا آشفتگی تماشا کنید . مواظب حرکت ناگهانی علف ها در حرکت های بادی گرد و غبار دار باشید. زمان‌بندی تیک آف یک مهارت مهم است، اما اگر قبل از تیک آف به دنبال نشانه‌ها نباشید، نمی‌توانید این مهارت را بهبود ببخشید.

 5. ترافیک

 ممکن است در سایت‌های خلوت تر پرواز کنید، اما مهم است که چک کردن را به یک عادت تبدیل کنید. این عادت در زمانی که واقعا نیاز دارید بسیار مهم می‌شود مثل (اولین باری که در یک سایت شلوغ پرواز می کنید، زمانی که از یک سفر طولانی در یک رقابت جدید خسته شده اید و زمانی که شرایط در حال تحول است ... یا هر چالشی که باشد) . همه ما دچار نقص تمرکز لحظه ای هستیم. عادت های سخت می تواند به جلوگیری از یک فاجعه کمک کند. بنابراین هر بار این بررسی ها انجام دهید تا به خوبی به توسعه روال چک های قبل از پرواز خود کمک کنید.ما را در اینستاگرام گرام دنبال کنید:


https://www.threads.net/@oxairgroup